Стартапи в дзеркалі ЗМІ: дайджест популярних інтернет-ресурсів

Сайти про стартапиПро стартапи зазвичай розповідають вузькоспеціалізовані видання, і тільки зовсім незвичайні або потенційно масові проекти знаходять своє місце на сторінках відомих ЗМІ. Дайджест розглядає, які ресурси і як пишуть про стартапи.

Сьогодні тема стартапів зустрічається майже повсюдно. Стартап — це молодий бізнес, заснований на ідеї і розпочатий ентузіастами практично з нуля. Найчастіше стартап є спробою реалізувати мрію і заробити за це гроші. Тим цікавіше велика кількість ідей, які пропонують інвесторам підприємцями.

Зазвичай при освітленні стартапів автори матеріалів роблять упор на практичність новинки, на тому, навіщо і кому вона потрібна. Тільки після відповіді на це питання можна розраховувати на увагу інвесторів. Новинних приводів, пов’язаних з молодими інноваційними компаніями, зараз так багато, що більшість з них потрапляють в поле зору спеціалізованих ЗМІ. Тільки зовсім незвичайні або потенційно масові, «змінюють правила гри» стартапи знаходять своє місце на сторінках відомих видань. Розглянемо детальніше, які саме ресурси і як пишуть про стартапи.

Entrepreneur: все про стартапи

Entrepreneur

Портал Entrepreneur збирає інформацію про різні аспекти з точки зору технологій і бізнесу. Entrepreneur.com цікавий перш за все для тих, хто хоче розпочати свою справу у сфері інновацій. Автори матеріалів приділяють особливу увагу темі розвитку малого бізнесу і, зокрема, краудсорсинговых проектів, які останнім часом стали популярним способом розпочати власну справу.

Портал зачіпає і різноманітні вузькі теми в сфері стартапів, наприклад, як зробити так, щоб бізнес розвивався як соціально відповідальний і приносив користь не тільки власникові, а й оточуючим людям.

Завдання творців Entrepreneur, за їх словами, — надихнути підприємців, підштовхнути їх до реалізації ідеї, а також допомогти у вирішенні проблем, з якими неминуче стикається бізнесмен.

Серед опублікованих на порталі статей зустрічаються досить незвичайні, що дозволяють поглянути на підприємницьку діяльність з нової точки зору. Серед таких матеріалів, наприклад, поради виробників кінофільмів.

Кіновиробництво — специфічний бізнес, про нього пишуть не так багато. Але в організації виробництва і реалізації творчих ідей кіновиробники дійсно досягли успіху, і їх знання можуть знадобитися стартаперам.

Особливе місце на сайті Entrepreneur.com займає рубрика «стартап місяця» — вона знайомить відвідувачів ресурсу з людьми, яким вдалося створити успішний бізнес.

Серед стартапів дійсно бувають виключно, неймовірно успішні, які зобов’язані своїм злетом одному або кільком людям, повною мірою реалізували свою ідею. Наприклад, стартапом місяця в листопаді 2013 року, за версією Entrepreneur.com стала компанія Locu. Її в 2011 році організували чотири студенти з Массачусетського технологічного інституту. Головною ідеєю була проста у використанні підписка на IT-послуги — маркетингові матеріали для малого бізнесу. В жовтні 2013 року компанію Locu продали за 70 мільйонів доларів. Таким чином, вчорашні студенти за 2 роки стали мільйонерами.

Матеріали Entrepreneur невеликі за обсягом: 1-2 сторінки. Читати їх легко, короткі зрозумілі поради добре запам’ятовуються.

Журнал Entrepreneur вийшов у друк 33 роки тому, а 14 років тому був запущений сайт entrepreneur.com. Пізніше з’явилося підрозділ Entrepreneur Expo, яка організовує виставки, а також Entrepreneur Press, яке займається виданням книг.

This Week In Startups: стеження за технологіями

This Week In

Ресурс This Week In Startups фокусується на технологіях, а не на самих стартапах. Щотижня група експертів порталу випускає серію оглядів перспективних або просто незвичайних інноваційних проектів.

Сайт має дуже зручний дизайн: плитки-зображення з коротким спливаючим описом стартапу дозволяють швидко визначити, що нового з’явилося на сайті, і зрозуміти, про що йде мова. Самі огляди інновацій представлені у вигляді відеоролика, де експерти обговорюють новинку, а також короткого опису і посилань на відповідні інтернет-ресурси. Склад групи експертів змінюється, як і теми обговорення.

This Week In Startups приділяє увагу різним новинок: від програми для онлайн-знайомств до автомобіля Tesla, здатного пересуватися без водія. Здебільшого це розмови про нових мобільних пристроях і додатках.

This Week In Startups створено 4 роки тому інвестором, бізнесменом і журналістом Джейсоном Калаканисом (Jason Calacanis), який працював у відомій венчурної компанії Sequoia Capital і був віце-президентом корпорації AOL. Джейсон Калаканіс регулярно бере участь у випусках thisweekinstartups.com: бере інтерв’ю, розповідає про новинки, обговорює стартапи.

VentureBeat: за що варто заплатити

VentureBeat

Сайт venturebeat.com фокусується на тих інноваціях, які можуть стати привабливим вкладанням коштів для інвесторів. Журналісти VentureBeat відстежують ряд технологічних тенденцій — від мобільних додатків соціальних мереж і відеоігор до екологічно чистих технологій і мікроелектроніки — і висвітлюють стартапи з цієї області.

На порталі є спеціальний новинний розділ, де публікуються новини про потенційно цікавих стартапів, а також у розширеному вигляді — про те, як і де краще починати свій бізнес.

Серед матеріалів, розміщених на порталі, багато описів цікавих новинок. Наприклад, одна з статей розповідає про «розумному» велосипедному колесі Copenhagen Wheel, розроблений інженерами MIT, яке не тільки перетворює звичайних велосипед в велотранспорт на електротязі, але і збирає дані про навколишнє середовище: забруднення повітря, рівні шуму, вологості, температурі.

Крім технологічних статей, на порталі зустрічаються практичні матеріали та поради, наприклад, «Як мій бізнес зайшов у глухий кут через 3 дні» або «Топ помилок початківців стартапів».

VentureBeat розповідає не тільки про стартапи, але і про новини великих компаній, таких як Facebook, Google, Apple, Microsoft, Twitter, Zynga, Cisco і RIM.

Таким чином, venturebeat.com може бути цікавий широкому колу читачів: рядовим користувачам різних гаджетів, бізнесменам, інвесторам і т.д.

Компанія VentureBeat і однойменний сайт були засновані в 2006 році відомим журналістом Меттом Маршаллом.

Inc.: як правильно вести бізнес

INC.

З початку роботи Inc. виробив свій стиль, який став взірцем для багатьох видань, що пишуть про IT-бізнесі. Журналісти Inc. намагаються представити своїм читачам досвід ведення бізнесу, щоб вони не здійснювали елементарних помилок.

Серед матеріалів порталу в першу чергу варто виділити статті про управління персоналом. Наприклад, у багатьох молодих (як за часом існування бізнесу, так і за віком працівників) компаніях співробітники — це зазвичай приятелі, яких об’єднала спільна ідея. У таких стартапах часто весела невимушена обстановка такої «робочої вечірки», яка, тим не менш, може погубити бізнес необов’язковістю, відлученнями провідних виконавців і т.п.

З іншого боку, власнику або керівнику стартапу, який активно розвивається, рано чи пізно доводиться приймати рішення про підвищення тих чи інших співробітників, набір персоналу або розподіл обов’язків. Ці кадрові складності іноді можуть погубити багатообіцяючий бізнес, а Inc. у своїх матеріалах розповідає про те, як їх грамотно подолати.

Як написав один з авторів Inc. Джеф Хаден, який працював свого часу на виробництві, керівники стартапів часто засмучуються, що клієнти вибирають не їх, а старі компанії з репутацією. При цьому до своїм власним співробітникам-«ветеранам» ставляться зовсім по-іншому, не вважаючи їх цінним ресурсом, максимально лояльним до компанії.

Inc. у своїх матеріалах намагається допомогти стартапам пройти нелегкий етап, який настає після періоду активного розвитку бізнесу. Компанія починає приносити прибуток, займає свою позицію на ринку, і власникам належить вирішити: продати її або спробувати піти на ризиковані кроки з розширення підприємницької діяльності.

Для того щоб зважитися, наприклад, на закупівлю нового обладнання, розширення списку послуг, набір спеціалістів і т.п. необхідний приклад того, як це зробити. Журналісти Inc. намагаються знайти такі приклади і продемонструвати, що відбувається в разі прийняття тієї чи іншої стратегії поведінки.

Сайт inc.com належить бренду журналу Inc., який пише про бізнесі вже більше 30 років. Коли Inc. починав роботу, США знаходилися на початку «революції стартапів»: з’являлося безліч компаній «натхнених» новими можливостями, які пропонували перспективні технології, насамперед комп’ютерні.

Журнал Inc відомий, наприклад, тим, що першим, в далекому 1981 році, розмістив на обкладинці фото Стіва Джобса.

Google Ventures, Кickstarter, TechCrunch: «золоті» дрібниці

CrunchBase

Блог Google Ventures описує робочі моменти різних проектів, причому простою мовою, ніби учасник розповідає приятелеві про різних етапах роботи і нюанси, з якими довелося зіткнутися. Такі історії можуть стати гарною підмогою для будь-якого початківця бізнесу.

Сайт Kickstarter.com — це місце, де можна представити свою ідею в надії зібрати гроші на її реалізацію. Він дозволяє залучити потенційних інвесторів, які можуть бути як великими бізнесменами, так і простими обивателями.

Підприємці і винахідники всіх мастей намагаються подати свою ідею в як можна більш привабливому вигляді. Для цього застосовуються різні засоби: від барвистих описів, до демонстрації прототипу на відео. Крім того, перші і найбільші інвестори часто мають переваги при отриманні вигод від стартапу.

Головна особливість порталу TechCrunch.com з точки зору освітлення стартапів — величезна база даних. Вона заповнюється вільно, за принципом «Вікіпедії». Даний розділ покликаний привернути увагу інвесторів до молодим компаніям, а також може бути корисний для вивчення ринку.

Текст російською мовою читайте тут.

Ноябрь 14, 2013

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *