СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ

міфи і факти, реклама і гроші

2011

Дитячі мережі

Світ Бібігона
Дитяча соціальна мережа, створена холдингом ВГТРК 4 вересня 2008 року, і, на думку розробників має всі шанси стати стартовою сторінкою для всіх російських школярів. Інтерфейс проекту виконаний у вигляді стрічки, а сам сайт роздільний на інформаційну, соціальну, освітню і розважальну частини. У першій публікуються різного роду новини, друга призначена для спілкування користувачів між собою за допомогою чатів, мережевих щоденників, внутрішньої пошти і інших інструментів, в третій частині представлені повчальні програми, енциклопедичні матеріали, а також електронні версії підручників і відеоуроки. Що ж до четвертого розділу порталу, то тут молодий інтернет-користувач може пограти в ігри і прийняти участь у всіляких інтелектуальних конкурсах. За твердженням авторів ресурсу, у "Світі Бібігона" реалізована глибоко продумана система безпеки і завжди присутній психолог, якому можна поставити питання як у дитячих клубах, так і в прихованій від дітей частині мережі, призначеній для батьків і вчителів.

Твіді
Соціальний проект, запущений в кінці вересня минулого року компанією "РосБізнесКонсалтінг" спільно з ізраїльською фірмою Tweegee і орієнтований на дитячу аудиторію у віці від шести до чотирнадцяти років. На сайті Tvidi.ru створене унікальне середовище для розвитку дитини. Діти можуть грати в ігри, онлайн спілкуватися, вести щоденники, розміщувати фотографії і відеоматеріали, шукати нових друзів, а також будувати віртуальні світи і завантажувати файли. Завдяки спеціальним інструментам, підписчики "Твіді" можуть швидко створити і оформити свою сторіночку у всесвітній Мережі. У системі передбачені спеціальні механізми безпеки і премодерації контента, покликані захистити маленьких користувачів від всякого роду згубного впливу.

Смешарики
Соціальна мережа, створена по мотивах однойменного анімаційного серіалу. У віртуальному світі смешариків діти можуть брати участь в ігрових турнірах, дивитися мультфільми, слухати аудіоказки, спілкуватися з іншими учасниками мережі, шукати друзів і за допомогою улюблених героїв серіалу знаходити відповіді на будь-які каверзні питання. У системі ведеться рейтинг найбільш активних користувачів, передбачений форум, а також є розділ для батьків, на якому представлена інформація про правильне виховання і навчання дитини.

ClassNet
Соціальна мережа для російських школярів, яка об'єднує різні школи з різних міст, дозволяє знаходити друзів по інтересах і спілкуватися з ними, обмінюючись текстовими повідомленнями і файлами. Учасники створеного компанією "Інтелект" сервісу можуть створювати свої класи і групи, наповнювати їх найцікавішими моментами зі шкільного життя, фото- і відеоматеріалами. У ClassNet регулярно проводяться різні інтелектуальні конкурси, беручи участь в яких можна заробляти віртуальні монети і одержувати призи.