СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ

міфи і факти, реклама і гроші

2011

Прагнення до досконалості пошукових технологій

Коли у кого-небудь з тисяч японських користувачів виникає необхідність пошукати щось в Google, то для того, щоб потрапити на домашню сторінку цієї пошукової системи, вони користуються не адресним рядком, а, як не дивно, іншою пошуковою системою - Yahoo Japan.

Знаходячись на сторінці Yahoo, замість того, щоб набирати URL-адресу, користувач просто набирає слово «Google» в рядку пошуку.

У незліченних рекламних оголошеннях в потягах, на яких їздять мільйони японців, часто відсутні посилання на Web-адреси, при цьому оголошення часто стилізовані під Internet-пошукача з рядком пошуку.

Дивно, але сама Yahoo в недавній рекламній кампанії не поклопоталася вказати в рекламних матеріалах власне Web-адресу. Пошукові механізми досягли досить великої досконалості, щоб було легко знайти потрібний сайт, а набрати в рядку пошуку просте слово або словосполучення, до того ж на рідній мові, набагато простіше, ніж вводити незрозумілі латинські символи.

З цієї причини, на початку 90-х багато компаній включилися в рух за використання різних мов в Web-адресах, але, навіть ця кампанія так і не торкнулася Японії.